chromový Tremolit
chromový Tremolit chromový Tremolit chromový Tremolit chromový Tremolit chromový Tremolit chromový Tremolit chromový Tremolit

chromový Tremolit

země původu: Tanzánie
lokalita: Merelani Hills


Náš kód: MSTAN-1707
PRODÁNO

Popis zboží

Krystal vzácného pyroxenu tremolitu, který pochází z lokality Merelani v pohoří Lelatema, provincie Arusha v Tanzánii. Tato lokalita je světoznámým nalezištěm drahokamů, především modrých tanzanitů a zelených tsavoritů. Mimo tyto hlavní zájmové minerály se zde nachází i celá řada dalších, zajímavých nerostů, které však mají význam spíše dokumentační, či sběratelský. Tremolit se zde vyskytuje ve své obecné podobě, ve které má šedou nebo nazelenalou barvu, velmi vzácná je ale jeho chromem bohatá varianta (označovaná jako chromový tremolit či chromtremolit) se svítivě žlutozeleným zbarvením. Tato atraktivně vybarvená varinata tremolitu je v Tanzánii využívaná i ceněná jako drahokamová surovina.

Tento krystal o rozměru 3,8 x 2,0 x 1,0 cm má nepravidelný sloupcovitý tvar se zřetelným podélným rýhováním na bočních stěnách. Polární zakončení krystalu je velmi dobře vyvinuté na jeho širším z obou konců (na fotce je tedy na spodní straně vzorku). Boční plochy jsou cca z 80% automorfní, štěpné plošky jsou převážně v té nejužší třetině krystalu. Barva je sytá svítivě zelená, krystal je průsvitný až slabě průhledný v užších místech.

Tremolit
(chromtremolit - chromem bohatá varianta tremolitu)

obecný chemický vzorec: Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie