fosilní lastury - Sycostoma bulbiforme
fosilní lastury - Sycostoma bulbiforme fosilní lastury - Sycostoma bulbiforme fosilní lastury - Sycostoma bulbiforme fosilní lastury - Sycostoma bulbiforme

fosilní lastury - Sycostoma bulbiforme

země původu: Francie
lokalita: Damery, Rheims

stáří: třetihory - eocén


Náš kód: ZS35-18803
PRODÁNO

Popis zboží

Zkameněliny lastur drobných mořských měkkýšů, které jsou zachovalé ve světle nažloutlém bioklastickém pískovci. Na vzorku je dominantní fosílií  4,5 cm velká lastura plže rodu Sycostoma bulbiforme (Lamarc, 1803), která je dále obklopená nespočetným množstvím drobných až mikroskopických lasturek a jejich fragmentů, ze kterých je složená samotná okolní hornina. Celkové rozměry vzorku jsou 9 x 6,5 x 4 cm.

Zkamenělina pochází z lokality Damery ve Francii, která je součástí takzvané Pařížské pánve, která se rozprostírá na několika místech v okolí Paříže. Tato pánev představuje pozůstatek teplého subtropického moře, které zde existovalo ve starších třetihorách zhruba před 45 miliony let. V usazeninách, kterými jsou převážně nezpevněné písky či pevnější pískovce, jsou zachovalé fosílie původních mořských živočichů, převážně lastur různých mlžů, plžů, vzácněji i žraločích zubů a jiných fosílií.

 

lokalita: Damery, Rheims, Francie
stáří: starší třetihory, střední eocén, stupeň Luthetian (zhruba 45 milionů let)

taxonomické zařazení:

říše: Animalia - živočichové
kmen: Mollusca - měkkýši
třída: Gastropoda - plži
rod, druh: Sycostoma bulbiforme (Lamarc, 1803)

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie