Historie novinek

1.5.2024 Nové ametysty ze Zambie
Nově máme skladem drůzy ametystových krystalů z lokality Mumbwa v jihoafrické Zambii. Tyto ametysty vytváří velké, prismaticky protažené krystaly se světle fialovou barvou. Dosti připomínají bolívijské ametysty.


odkaz na krátké video: https://drive.google.com/…ing
 21.3.2024 V našem internetovém obchodě bylo založeno nové oddělení s názvem Rudy, ve kterém najdete nabídku rudních minerálů a dalších souvisejících nerostů, například kovových prvků atd. V tomto oddělení již nyní najdete spoustu zajímavých vzorků a další vzorky na toto téma budou dále přibývat. 
 


 

27.1.2024 Nabídka přírodních safírových krystalů ze Srí Lanky. Krystaly různých barev, velké většinou kolem 1 cm se dají pořídit už od 100 Kč za kus (větší a kvalitnější kusy jsou pochopitelně dražší). Safírky je možné si prohlédnout v naší provozovně v Praze-Stodůlkách, nějaké vzorky se rovněž objeví i v nabídce na e-shopu.
23.12.2023

Vážení zákazníci,

Děkujeme Vám za vaše nákupy, které jste letos uskutečnili na našem e-shopu, v naší provozovně v Praze nebo na mineralogických burzách. Díky Vám jsme dokázali nejen přežít další rok v této ekonomicky nesnadné době, ale navíc realizovat i některé investice do nákupu nových vzorků a do budování naší prodejny a internetových stránek. Vaše nákupy jsou pro nás velice důležité, protože pouze díky Vám můžeme pokračovat v naší činnosti a přinášet Vám další nové vzorky krásných minerálů a zkamenělin.

Každným zakoupeným kamenem nám dáváte možnost sehnat a nakoupit další nový kus, který můžeme zařadit do nabídky a jen díky tomuto principu tak můžeme naší nabídku neustále obměňovat a zpestřovat. Naše firma se stále pozvolna rozvíjí a rádi bychom, aby se naše nabídka služeb a sortiment přírodnin nadále zkavlitňoval a rozšiřoval.


Budeme rádi, když nám zachováte přízeň i novém roce 2024 a občas si od nás zakoupíte nějaký ten vzoreček. Přejeme Vám do nového roku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti a krásných kamenů, ze kterých budete mít radost.


25.11.2023 Dovezen malý lot několika krystalů barevných turmalínů z lokality Ankadilava na Madagaskaru. Krystaly dosahují váhy až 20g. Dále máme nové vzorky pyritu z dolu Huanzala v Peru. Tyto vzorky představují vzácnější typ pyritu z této lokality, jsou to drůzy velikých krychlových krystalů s výrazně rýhovanými plochami. Na skladě máme kusy do velikosti zhruba 0,5 kg.


26.10.2023 V naší nabídce nově máme vzorky modrých fluoritů ze Španělska. Většinou to jsou oktaedry se štěpnými plochami, vzorky střední velikosti cenově vychází v průměru 400-700 Kč.


25.10.2023 V říjnu jsme naskladnili zhruba 1000kg křišťálových geod z Maroka různých velikostí od nejmenších po zhruba 20 kg těžké kusy. Jelikož se tyto geody velice špatně fotí, tak se nejspíše neobjeví v nabídce na e-shopu. Geody máme máme k dispozici u nás na skladě v Praze-Stodůlkách, nebo na mineralogických burzách a výstavách, kterých se účastníme.

 
 

Nově máme na skladě i jeskynní aragonitové krápníky, které vytvářejí zajímavé bochníkovité útvary podobné mořským korálům. Tento materiál pochází také z Maroka. Cenově se tento materiál pohybuje 300 až 600 Kč za kilo.

V případě zájmu se prosím předem informujte o skladové dostupnosti, rád zašlu fotky a ceny konkrétních kusů.24.10.2023 Chystáme k prodeji nové vzorky ukončených krystalů tanzanitu.

Tento drahokam je v poslední době velmi nedostupný, jelikož vývoz surových krystalů z Tanzánie není povolen. Cena tanzanitu neustále strmě stoupá, nicméně s prodejní cenou kolem 1000 Kč za gram je pořád ještě levnější než vltavíny :-)8.7.2023 Vážení zákazníci, vzhledem ke skutečnosti, že Česká pošta v nedávné době zrušila velké množství menších poboček, nabízíme nově kromě pošty také možnost doručení prostřednictvím přepravní společnosti PPL.1.9.2022
Vážení zákazníci, spouštíme novou modernější podobu našeho internetového obchodu. Doufáme, že tyto nové stránky budou přehledněší a že se Vám bude naše zboží lépe prohlížet. Obchod budeme postupně a pozvolna plnit novými vzorky minerálů a zkamenělin. Pokud prozatím v naší nabídce nenajdete to co potřebujete, napište nám... na skladě máme zboží mnohem více, než je aktuálně na našich stránkách vystaveno.

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie