Trilobit
Trilobit Trilobit

Trilobit

země původu: Maroko
lokalita: Djebel Tiscauine


Náš kód: BV-CALYMENE-01
Skladem
100 Kč

Popis zboží

Zkamenělina trilobita, který pochází z naleziště Djebel Tiscauine v Maroku. Tento vzorek je klasický marocký "trilobit", kterého najdete snad v každém obchodě s kameny. Je to v podstatě nejlevnější vzorek zkamenělého trilobita, který se dá na světě sehnat. Cena je opravdu nízká, avšak kvalita také. Velikost těchto kusů se pohybuje v rozmezí cca 6 až 10 cm. Všechny vzorky jsou nějakým způsobem prasklé, lepené nebo částečně rekonstruované.

Fotografie je pouze ilustrační. Mějte prosím na paměti, že jednotlivé kusy se mohou mírně lišit svou velikostí i vhledem. Při zakoupení Vám vybereme požadovaný počet kusů z aktuálně dostupných vzorků, samozřejmě se pokusíme vybrat ty nejlepší.

Tito trilobiti se nacházejí ve velkém množství ve vrstvách svrchního ordoviku na lokalitě Tiscauine poblíž města Alnif v okrajové části Sahary. Většinou se jedná o druh Colpocoryphe grandis, nebo Diacalymene sp., vzhledem ke kvalitě vzorků se to však často nedá přesněji určit. Stáří těchto fosílií spadá do stupně Caradok, tedy někdy kolem 450 milionů let, kdy docházelo ke globálnímu zamrzání moří a masivnímu úhynu mořských faun.

 

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie