trilobit Diacalymene sp.
trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp.

trilobit Diacalymene sp.

země původu: Maroko
lokalita: Zagora

stáří: prvohory - ordovik


Náš kód: ZS35-26902
PRODÁNO

Popis zboží

Zkamenělina trilobita rodu Diacalymene sp. z nalezišťe severovýchodně od města Zagora v Maroku. Trilobit je zhruba něco málo přes 6 cm velký a krásně kompletně zachovalý. Nachází se v prachovité hornině nažloutlé barvy, která původně tvořila konkreci (kuličku), uprostřed které byl trilobit zakonzervovaný. Akorát bohužel při rozklepávání oné konkrece z kulatého tvaru zbyl jenom fragment. To však není až tak podstatné, důležité je, že tento typ materiálu umožnil zachování zkameněliny bez dodatečných (takzvaných diagenetických) deformací, a trilobit jekrásně trojrozměrně zachovalý v podstatě tak jak byl v živém stavu před 450 miliony let. Ke zkamenělině (pozitivu) je i kámen s protiotiskem (nagativem). Negativ není až tak pěkný (má praskliny a je lepený z několika kusů), ale samozřejmě vzorek dodáme i včetně negativu.

Není dobrý nápad zkoušet, jestli pozitiv do negativu pasuje - ano, původně oba kameny patřili k sobě, ale pokud se budete snažit oba kameny do sebe "zaklapnout", tak se pozitiv zaručeně poškodí, protože v tomto stavu to do sebe zapasovat nejde. Museli by jste totiž negativ opět rozebrat na jednotlivé úlomky a po částech přikládat k pozitivu (reverzně napodobit proces rozbíjení původní konkrece).
 

lokalita: Zagora, Maroko
stáří: prvohory, svrchní ordovik, stupeň Katian (zhruba 453 - 445 milionů let)

taxonomické zařazení:

říše: Animalia - živočichové
kmen: Arthropoda - členovci
třída: Trilobita - trilobiti
řád: Phacopida
čeleď: Calymenidae

rod: Diacalymene sp. (Kegel, 1927)

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie