trilobit Diacalymene sp.
trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp. trilobit Diacalymene sp.

trilobit Diacalymene sp.

země původu: Maroko
lokalita: Zagora

stáří: prvohory - ordovik


Náš kód: ZS35-26902
Skladem
1 340 Kč

Popis zboží

Zkamenělina trilobita rodu Diacalymene sp. z naleziště severovýchodně od města Zagora v Maroku. Vzorek představuje zkamenělinu dvou kopmletních jedinců v kulovité konkreci. Oba trilobiti jsou perfektně trojrozměrně zachovalý, jeden měří asi 6,5 cm a druhý 5,5 cm. Kámen s pozitivy je nepoškozený a bez lepení, kámen s negativem je lepený z několika kusů. ale vypadá vcelku dobře. Konkrece je tvořena prachovitou horninou bohatou na limonit, tudíž je zbarvená rezavě až nažloutle. Trilobiti uvnitř jsou provápnělí a jsou tvořeni velmi tvrdou hmotou. Tento materiál umožnil zachovaní fosílií bez dodatečných deformací, kterým byly horniny postupem času vystaveny, takže jsou trilobiti dokonale trojrozměrně zachovalý (v podstatě jejich původní životní podoba).

Není dobrý nápad zkoušet, jestli pozitiv do negativu pasuje - ano, původně oba kameny patřili k sobě, ale pokud se budete snažit oba kameny do sebe "zaklapnout", tak se pozitiv zaručeně poškodí, protože v tomto stavu to do sebe zapasovat nejde. Museli by jste totiž negativ opět rozebrat na jednotlivé úlomky a po částech přikládat k pozitivu (reverzně napodobit proces rozbíjení původní konkrece).
 

lokalita: Zagora, Maroko
stáří: prvohory, svrchní ordovik, stupeň Katian (zhruba 453 - 445 milionů let)

taxonomické zařazení:

říše: Animalia - živočichové
kmen: Arthropoda - členovci
třída: Trilobita - trilobiti
řád: Phacopida
čeleď: Calymenidae

rod: Diacalymene sp. (Kegel, 1927)

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie