trilobit Hollardops merocristata
trilobit Hollardops merocristata trilobit Hollardops merocristata trilobit Hollardops merocristata trilobit Hollardops merocristata trilobit Hollardops merocristata trilobit Hollardops merocristata trilobit Hollardops merocristata trilobit Hollardops merocristata

trilobit Hollardops merocristata

země původu: Maroko
lokalita: Djebel Oufaten

stáří: prvohory - devon


Náš kód: ZS35-23801
PRODÁNO

Popis zboží

Zkamenělina trilobita rodu Hollardops merocristata z nalezišť v okolí hory Djebel Oufaten v Maroku. Tento trilobit s charakteristicky paprsčitě utvořeným ocasním štítem je velký 7,5 cm. Preparace je zhruba na vyšší střední úrovni co se týká kvality, takže tento vzorek již můžeme s čistým svědomím označit za relativně slušný sbírkový kus (fosílie by se dala vypreparovat i mnohem lépe, ale samozřejmě za několika násobně vyšší cenu). Trilobit není nikde restaurovaný a opravovaný pomocí epoxidové hmoty, takže je 100% původní. Kámen očištěný i od světlého povlaku, který zanechává pískovací preprační metoda, takže celý vzorek vypadá velmi pěkně a přírodně. Kámen je ze spodní části rovně seříznutý, takže sám stojí bez pomoci stojánku. Celková velikost kamene je 11 x 7 x 5 cm.

Tito trilobiti se nacházejí uvnitř velice tvrdého vápence a za normálních okolností se při rozbití kamene trilobit neodkryje, pouze se nějakým způsobem přesekne napříč. Jediná možnost, jak fosílie odkrýt, neboli dostat ven z kamene, je náročná preparace, která se provádí kombinací různých metod (obrušování a odstraňování okolní horniny vibrační jehlou a pískováním - tryskáním abrazivního prášku, který dokáže vápenec z povrchu zkameněliny očistit). Proto jsou v podstatě všechny exepláře devonských trilobitů z Maroka nějakým způsobem opracované (preparované) a s přírodním nepreparovaným vzorkem se setkáme jen stěží. Výsledná kvalita fosiílie je tak z naprosté většiny dána pouze schopností a dovednosti onoho člověka, který preparaci provádí.

lokalita: Djebel Oufaten, Maroko
stáří: prvohory, spodní devon, stupeň Eifel (zhruba 393 - 388 milionů let)

taxonomické zařazení:

říše: Animalia - živočichové
kmen: Arthropoda - členovci
třída: Trilobita - trilobiti
řád: Phacopida
čeleď: Asteropygidae

rod: Hollardops merocristata

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie