trilobit Phacops speculator
trilobit Phacops speculator trilobit Phacops speculator trilobit Phacops speculator trilobit Phacops speculator trilobit Phacops speculator trilobit Phacops speculator trilobit Phacops speculator trilobit Phacops speculator trilobit Phacops speculator

trilobit Phacops speculator

země původu: Maroko
lokalita: Mrakib

stáří: prvohory - devon


Náš kód: Z35-24104
PRODÁNO

Popis zboží

Zkamenělina trilobita rodu Phacops speculator z naleziště Mrakib v Maroku. Tento trilobit s typicky výraznou granulací na hlavovém štítu je velký téměř 10 cm a celkové rozměry kamene jsou 10 x 8 x 5,5 cm. Trilobit je zcela původní, bez rekonstrukcí, oprav a restaurovaných částí. Detaily složených očí na tomto vzorku nejsou úplně špičkově zachovalé (přesto jsou však dobré), trilobit však má všechny svoje části tam kde mají být, bez jakýchkoli defektů a deformací - zkrátka celkově je tento exemplář velice pohledný a estetický. Preparace fosílie je poměrně slušná a vzorek je za tuto cenu velmi dobrým sbírkovým kusem.

Tito trilobiti se nacházejí uvnitř velice tvrdého vápence a za normálních okolností se při rozbití kamene trilobit neodkryje, pouze se nějakým způsobem přesekne napříč. Jediná možnost, jak fosílie odkrýt, neboli dostat ven z kamene, je náročná preparace, která se provádí kombinací různých metod (obrušování a odstraňování okolní horniny vibrační jehlou a pískováním - tryskáním abrazivního prášku, který dokáže vápenec z povrchu zkameněliny očistit). Proto jsou v podstatě všechny exepláře devonských trilobitů z Maroka nějakým způsobem opracované (preparované) a s přírodním nepreparovaným vzorkem se setkáme jen stěží. Výsledná kvalita fosiílie je tak z naprosté většiny dána pouze schopností a dovednosti onoho člověka, který preparaci provádí.

lokalita: Mrakib, Maroko
stáří: prvohory, střední devon, stupeň Eifel (zhruba 393 - 388 milionů let)

taxonomické zařazení:

říše: Animalia - živočichové
kmen: Arthropoda - členovci
třída: Trilobita - trilobiti
řád: Phacopida
čeleď: Phacopidae

rod, druh: Phacops speculator

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie