Vločkový obsidián
Vločkový obsidián Vločkový obsidián

Vločkový obsidián

země původu: USA
lokalita: Nevada


Náš kód: BV-OBSID-01
Skladem
50 Kč

Popis zboží

Malá ukázka takzvaného vločkového obsidiánu, který pochází z nalezišť ve státě Nevada v USA. Obsidián je přírodní vulkanické sklo, které vzniká sopečnou činností. Je to druh silně kyselé lávy, obsahující velké množství oxidu křemičitého, která rychle zchladla při výlevu na zemský povrch. Světlé vločky v černé sklovité hmotě obsidiánu však vznikly až později. Vulkanické sklo je na zemském povrchu nestabilní a po velmi dlouhé době může dojít k takzvané devitrifikaci, při které se amorfní sklovitá hmota samovolně přeměňuje na krystaly minerálů. Tím začnou v obsidiánu růst paprsčitě uspořádaná krystalová jádra a vzniká vločkovitý vzhled. Tento proces však trvá tisíce až miliony let, takže během lidského života můžeme postupný a neustávající růst vloček jen stěží zaznamenat. Velikost nabízených vzorečků je zhruba 3 až 4 cm.

Fotografie je pouze ilustrační. Mějte prosím na paměti, že jednotlivé kusy se mohou mírně lišit svou velikostí i vhledem. Při zakoupení Vám vybereme požadovaný počet kusů z aktuálně dostupných vzorků, samozřejmě se pokusíme vybrat ty nejlepší.

Pokud nemáte rádi překvapení, v naší hlavní nabídce (oddělení Minerály, Zkameněliny, Meteority a další) najdete unikátní vzorky s jejich fotografiemi a popisem.

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie