trilobit Comura bultyncki
trilobit Comura bultyncki trilobit Comura bultyncki trilobit Comura bultyncki trilobit Comura bultyncki trilobit Comura bultyncki trilobit Comura bultyncki trilobit Comura bultyncki trilobit Comura bultyncki trilobit Comura bultyncki trilobit Comura bultyncki trilobit Comura bultyncki

trilobit Comura bultyncki

země původu: Maroko
lokalita: Djebel Oufaten

stáří: prvohory - devon


Náš kód: ZS35-26901
Skladem
12 000 Kč

Popis zboží

Zkamenělina vzácného ostnantého trilobita rodu Comura bultyncki z nalezišť v okolí hory Djebel Oufaten v Maroku. Tento trilobit bezpochyby patří k vzácným druhům, o to více je pak exepmlář cennější, pokd se ho podaří úspěšně vypreparovat z kamene. Očištění drobných ostnů od horniny zabere desítky hodin práce pod mikroskopem, kde se provádí pískování (tryskání abraziva proudem stlačeného vzduchu), které umožní odstranit vápenec kolem původního krunýře. Tento exemplář je 6 centimetrů dlouhý (to je zhruba průměrná velikost u tohoto druhu) a je zachovalý v rovné natažené pozici, což je veliké plus. Je kompletně očištěný od vápence, některé ostny musely být opravené lepením, jelikož se během preparační procedury mohou zlomit (někdy i na více místech v rámci jednoho ostnu). Místa zpětného dolepení mohou být na trilobitovi někde vidět (tmavší místa na ostnu), ale to je vcelku běžná praxe a důležité je, že se trilobita podařilo vypraprovat a poskládat dohromady. Kromě prasklých ostnů není trilobit nikde uměle restaurovaný a je to tedy 100% přírodní zkamenělina. Preparace je tak hodnocena jako vyšší střední úroveň. Špičková prearace zabere týdny práce a takový trilobit by už stál trojnásobek až pětinásobek naší prodejní ceny. Celkové rozměry kamene jsou 11 x 8 x 4 cm.

Kámen je ze spodu opatřen závitem pro šroubek - tím se pevně přimontuje do speciální ochranné krabičky, ve které se může trilobit přepravovat. Z krabičky se zase odmontuje pomocí šroubováku, je však důležité držet kámen pouze za horninu a v žádném případě se nedotýkat ostnů, které by se ihned ulomily.

lokalita: Djebel Oufaten, Maroko
stáří: prvohory, spodní devon, stupeň Eifel (zhruba 393 - 388 milionů let)

taxonomické zařazení:

říše: Animalia - živočichové
kmen: Arthropoda - členovci
třída: Trilobita - trilobiti
řád: Phacopida
čeleď: Acastidae

rod, druh: Comura bultyncki (Morzadec, 2001)

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie