trilobit Metacanthina issomourensis
trilobit Metacanthina issomourensis trilobit Metacanthina issomourensis trilobit Metacanthina issomourensis trilobit Metacanthina issomourensis trilobit Metacanthina issomourensis trilobit Metacanthina issomourensis trilobit Metacanthina issomourensis trilobit Metacanthina issomourensis trilobit Metacanthina issomourensis trilobit Metacanthina issomourensis trilobit Metacanthina issomourensis

trilobit Metacanthina issomourensis

země původu: Maroko
lokalita: Lgaft, region Alnif

stáří: prvohory - devon


Náš kód: ZS35-26907
PRODÁNO

Popis zboží

Zkamenělina trilobita rodu Metacanthina issomourensis z lokality Lgaft v Maroku. Trilobit měří na délku 4,5 až 5 cm (je zachovalý v nepatrně ohnuté poloze, takže měření délky má jistou toleranci). Trlilobit je perfektně zachovalý a velice dobře vypreparovaný z vápence. Většina drobných detailů na povrchu kryunýře zůstala zachována, jediným drobným nedostatkem je odlomený maličký kousek levého lícního trnu, ale toho by si člověk snad ani nevšimnul. Celkové rozměry kamene jsou 8 x 6,5 x 4 cm. na boku kamene je z jedné strany viditelná prasklina, z pohledové strany však nic viditelného není.

Metacanthina je jedním z typických zástupců čeledi acastidních trilobitů v marockém spodním devonu. Acastidní trilobiti mají paprsčitě rozvětvené pygidium a jejich fosílie celkově působí velmi estetiocky a jsou ozdobou každé sbírky. V českém masívu tato čeleď v podstatě není zastoupena a bohužel na nejbližší naleziště takových trilobitů bychom museli např. do Belgie (tam bychom ale celého jedince také nejspíše nenašli), takže jediné pěkné nálezy za rozumnou cenu můžeme pořídit pouze z Maroka.

lokalita: Lgaft, region Alnif, Maroko
stáří: prvohory, spodní  devon, stupeň Prag (zhruba 408 - 405 milionů let)

taxonomické zařazení:

říše: Animalia - živočichové
kmen: Arthropoda - členovci
třída: Trilobita - trilobiti
řád: Phacopida
čeleď: Acastidae

rod, druh: Metacanthina issomourensis (Morzadec, 2001)

 

Přímý dovoz ze světových lokalit
Kamenná prodejna v Praze Stodůlkách
2010
Na trhu od roku 2010
Odborné vzdělání v oboru geologie